Auto-Krzyżak - Najwyżej oceniany warsztat samochodowy i lakiernia we Wrocławiu

  • Najwyżej oceniany warsztat samochodowy i lakiernia we Wrocławiu
Turn on english subs Włącz polski tekst
  • Sułowska 10
  • Wrocław, Polska
  • Godziny otwarcia
  • Pon-Pią: 8:30 - 16:30
  • Sobota: 8:30 - 12:30

Aktualności Auto-Krzyżak

Wróć do strony głównej
01
Sierpnia

Czy opłaca się naprawić auto po wypadku?

Uczestniczyłeś w wypadku, a Twój samochód uległ uszkodzeniu, co teraz?

Jeśli właśnie jesteś po wypadku samochodowym pewnie zastanawiasz się co teraz powinieneś zrobić. Jeżeli jesteś sprawcą wypadku i nie masz wykupionego AC, koszt za naprawę własnego auta ponosisz sam. Gdy jednak jesteś poszkodowany w wypadku nie ze swojej winy ubezpieczyciel sprawcy, wypłaca Ci środki na naprawę auta lub za jego szacowaną wartość w momencie uznania szkody całkowitej. Pierwszą rzeczą jaką należy dokonać to zgłosić szkodę na odpowiednim druczku do zakładu ubezpieczeń oraz udzielić niezbędnych informacji o jakie nas poproszą.

Najczęściej do czasu wizyty osoby z ubezpieczalni i wyceny szkody nie możemy zaczynać naprawy. Pamiętajmy, że od decyzji ubezpieczyciela zawsze możemy się odwołać, a najlepszym argumentem jest przedstawienie faktur z naprawy. Warto również wiedzieć, że firma na wypłatę odszkodowania ma 30 dni. W celu uzyskania takiego odszkodowania możemy zgłosić się do firm specjalizujących się w temacie pomocy poszkodowanym w wypadku, w takim przypadku wszystkie formalności zostaną załatwione za nas. Jednak jeżeli chcemy załatwić to sami, należy udać się do firmy, której ubezpieczony jest sprawca z oświadczeniem o winie, ewentualnie z danymi sprawcy. Na zgłoszenie w przypadku OC poszkodowany ma nawet 3 lata, jednak lepiej zrobić to znacznie szybciej. Inaczej postępujemy, gdy sprawca nie posiadał polisy OC - w takim przypadku zgłaszamy się do swojego ubezpieczyciela i ten ma obowiązek zająć się tą sprawą.

Czy naprawa aut powypadkowych ma sens, czy lepiej wyjdziemy gdy zdecydujemy się na sprzedaż?

Jeżeli już dojdzie do wypadku i nasz samochód zostanie uszkodzony, często zastanawiamy się czy naprawić auto czy lepiej je sprzedać. Nam samym ciężko będzie wycenić naprawę pojazdu dlatego w tym celu należy znaleźć najlepszy warsztat i pozwolić im oszacować koszt naprawy. Nasz warsztat Auto-Krzyżak świadczący usługi napraw powypadkowych we Wrocławiu, jest w stanie wykonać dla Państwa wycenę naprawy auta. Posiadamy niezbędny sprzęt, a nasza kadra została odpowiednio przeszkolona, w krajowych jak i zagranicznych ośrodkach, do tego typu operacji. Dokonując wyceny naprawy powypadkowej w naszym warsztacie, otrzymują Państwo wiarygodny kosztorys, która bierze pod uwagę wszystkie aspekty naprawy i pozwoli Państwu przewidzieć i zaplanować budżet. Dopiero po takiej wycenie można podjąć decyzję czy faktycznie będzie to opłacalne. Jeżeli będziemy chcieli sprzedać uszkodzony samochód, jego wartość w takim stanie jest bardzo zaniżona i trzeba się liczyć ze sporą stratą.

Czasami naprawa powypadkowa samochodu nie ma sensu. Są to przypadki kiedy auto jest na tyle uszkodzone, że nie zapewni nam bezpieczeństwa i komfortu, a cena naprawy przewyższa koszt pojazdu. Czasami pomimo średniej opłacalności naprawy decydujemy się na nią ze względów na aspekt sentymentalny. Sporo właścicieli uważa, że lepiej jest sprzedać uszkodzone auto, jeśli jest stare - jednak nie jest to do końca prawda. Części do starszych aut są znacznie tańsze niż do nowych modeli. Możemy również poszukać komponentów używanych i sprawnych, które pozwolą na naprawę samochodu w przyzwoitej cenie.

Gdzie szukać odpowiedniego warsztatu?

Szukając warsztatu, któremu powierzymy nasze auto warto sugerować się opiniami oraz odpowiednim podejściem do klienta. Obecnie łatwo wyszukać odpowiedniego mechanika - wystarczy wpisać w wyszukiwarce interesującą nas frazę, a znajdziemy warsztaty w naszym mieście wraz z opiniami klientów. Możemy sprawdzić czy dane miejsce świadczy kompleksowe usługi powypadkowe. Przy wyborze tym warto zorientować się czy dany warsztat posiada takie usługi jak ustawienie geometrii zawieszenia, naprawy blacharskie oraz lakiernicze. Ważne, aby warsztat miał odpowiednie zaplecze do wykonywania tych usług.

Nasz warsztat Auto-Krzyżak spełnia wszystkie powyższe wymogi - posiadamy nowoczesny sprzęt do wszelkich napraw powypadkowych oraz własną nowoczesną lakiernię. Już teraz zapraszamy do kontaktu telefonicznego i umówienie się na wizytę w naszym zakłacie.

ZADZWOŃ TERAZ