Auto-Krzyżak - Najwyżej oceniany warsztat samochodowy i lakiernia we Wrocławiu

  • Najwyżej oceniany warsztat samochodowy i lakiernia we Wrocławiu
Turn on english subs Włącz polski tekst
  • Sułowska 10
  • Wrocław, Polska
  • Godziny otwarcia
  • Pon-Pią: 8:30 - 16:30
  • Sobota: 8:30 - 12:30

Aktualności Auto-Krzyżak

Wróć do strony głównej
15
Lipca

Pęknięta szyba w samochodzie - co robić?

Pęknięta szyba - przyczyny powstawania pęknięć

Można spotkać dwa typy szyb w samochodach są to szyby hartowane i laminowane. Szyby hartowane stosowane są z boku aut oraz na tyle, natomiast laminowane szyby stosuje się wyłącznie na szybę przednią. Dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa, podczas wypadku lub mocnego puknięcia szyby hartowane rozpryskują się w drobny mak, natomiast na szybie przedniej w momencie uszkodzenia zazwyczaj pojawia się tak zwany pajączek, ale w dalszym ciągu trzyma się ona na swoim miejscu. W samochodach najczęściej wymieniane są szyby przednie, dużo rzadziej wymiany dokonuje się szyb bocznych czy tylnej. Jedną z głównych przyczyn powstawania pęknięć na szybie są kamienie, które wydostają się spod kół samochodu jadącego przed nami i uderzają w nią z dużą siłą. Dużo rzadziej powodami powstania pęknięcia jest korozja podszybia czy naprężenia termiczne. Jeżeli nie widzimy mechanicznych uszkodzeń a tylko pęknięcie często przyczyną w takim przypadku jest zły montaż szyby lub złe naprawy blacharskie. W lecie należy pamiętać, aby rozgrzanego auta nie polewać lodowatą wodą, a w zimie gdy szyba jest zlodowacona musimy uważać na gorący nawiew i wodę. W wielu przypadkach naprawa małych pęknięć na szybie nie zdaje egzaminu, gdyż to tylko kwestia czasu kiedy szyba zacznie bardziej pękać. Ważne, aby przy wyborze fachowców wybrać odpowiedni zakład, który zajmuje się taką usługą profesjonalnie, gdyż zły montaż szyby dość szybko da o sobie znać na przykład w postaci nagle pojawiających się pęknięć. Warsztat samochodowy Auto-Krzyżak Wrocław wymienia szyby samochodowe wykorzystując nowoczesne narzędzia i technologie, dzięki czemu klient ma gwarancję 100% zadowolenia nawet po kilku latach.

Jak zabezpieczyć szybę przed wizytą w warsztacie?

Najprostszym sposobem na zabezpieczenie szyby przed wizytą w warsztacie jest zabezpieczenie uszkodzenia taśmą bezbarwną. Im szybciej znajdziemy warsztat samochodowy specjalizujący się w naprawach szyb tym lepiej. Jeśli zauważymy uszkodzenie na szybie należy ostrożnie prowadzić samochód, omijać wszystkie dziury oraz krawężniki, gdyż małe pęknięcie szybko się powiększy i stają się realnym zagrożeniem. Radzimy od razu zadzwonić do naszego warsztatu i umówić się na wizytę, gdzie wymieniamy szyby samochodowe, ale także szyby w pojazdach ciężarowych i autobusach.

Pęknięta szyba w ciężarówce, autobusie a w samochodzie?

Szyby w autobusach oraz ciężarówkach są dużo większe i cięższe niż w samochodzie, do tego są montowane pionowo co znacznie, że opór powietrza podczas jazdy jest dużo większy, niż w osobówkach. Wymiana szyb w tych 3 typach pojazdów tylko pozornie wygląda na taką samą czynność, jeżeli zgłębimy temat dostrzec można spore różnice. Między innymi są to kwestie ilości kleju i długości jego wiązania. W sytuacji uszkodzenia przedniej szyby w ciężarówkach czy autobusach mogłoby dojść do dużego zagrożenia w postaci wpadającej szyby do środka pojazdu. Dlatego w pojazdach tych montuje się dużo mocniejsze i trwalsze szyby niż w samochodach osobowych, również mocowania szyb różnią się. Warsztat Auto-Krzyżak i jego pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni do wymiany szyb w tirach, ciężarówkach, samochodach dostawczych i autobusach. Dodatkowo wyposażyliśmy nasz zakład w najnowszy sprzęt, który umożliwia takie naprawy.

O czym pamiętać po wymianie szyby w pojeździe?

Najlepiej przez kilka dni po montażu szyby pamiętać, aby nie podnosić samochodu na podnośniku, starać się nie trzaskać drzwiami, nie wjeżdżać na krawężniki oraz nie stawać na nierównej powierzchni. Ważne, aby nie myć również auta myjkami wysokociśnieniowymi - wszystko to po to, aby klej mógł całkowicie związać powierzchnię łączenia karoserii z nową szybą.

Co grozi za pękniętą szybę?

Pęknięta szyba stwarza duże zagrożenie podczas prowadzenia samochodu, może być przyczyną złej widoczności czy oślepienia podczas jazdy.Jeżeli chodzi o aspekt prawny, jeżeli podczas kontroli policjant zauważy pęknięcie, możemy otrzymać mandat nawet w wysokości 500 zł, ma również prawo zabrać nam dowód rejestracyjny. Zgodnie z ustawą o ruchu drogowym art. 66 pkt 1.5 pojazd uczestniczący w ruchu drogowym musi być tak zbudowany i utrzymany, aby zapewnić dostateczną widoczność kierowcy. Podczas corocznych badań technicznych stan szyby również jest sprawdzany, w przypadku uszkodzonej szyby nie zostanie nam zatwierdzony przegląd pojazdu.

ZADZWOŃ TERAZ